Balmar Alternator 170 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley [XT-CR-170-J10]
Balmar
Width:
10.00 (in)
Height:
9.00 (in)
Depth:
10.00 (in)
Current Stock:
Adding to cart… The item has been added
Alternator 170 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley
Alternator, XT Series, 170A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 3.15in, J10 AltMount Serpentine Pulley, Case Ground
Hitachi-Style Mounting; Typical for Yanmar, Westerbeke, Lehman & Perkins-Sabre Engines
Specifications:
  • Amperage: 170A