SI-TEX NavPro 1200F w/Wifi Built-In CHIRP - Includes Internal GPS Receiver/Antenna [NAVPRO1200F]
SI-TEX
Width:
14.00 (in)
Height:
6.00 (in)
Depth:
17.00 (in)
Current Stock:
NavPro 1200F w/Wifi & Built-In CHIRP - Includes Internal GPS Receiver/Antenna
12" Touch Screen GPS/Chart Plotter w/built-in CHIRP Sounder, Includes Polaris Chart Card, Wifi, all Accessory Cables & Internal GPS Receiver/Antenna
Features:
  • Bright, high-resolution LCD displays
  • Control the way you want, with advanced touchscreen or robust keys
  • Offered with intergrated or Black Box CHIRP sonar
  • Availabe in 46-65kHz, 100-140kHz or 160kHz-200kHz CHIRP
  • Easy software updating over the Internet - no PC or app needed
  • Mirror Control second display and remote control via NavPro app
  • Automatic storage and synchronization of important data using Captain Cloud
  • Backed by SI-TEX's 2 Year Warranty and U.S. based customer service
Specifications:
  • Screen Size: 12"