Victron MEGA-Fuse 300A/80V Ceramic (Package of 5 Pieces) [CIP138300020]
Victron Energy
Width:
5.00 (in)
Height:
1.00 (in)
Depth:
7.00 (in)
Current Stock:
Adding to cart… The item has been added
MEGA-Fuse 300A/80V Ceramic (Package of 5 Pieces)
Specifications:
  • Max Current Rating: 300 amps
  • Max Voltage Rating: 80 volts
  • Approximate Voltage Drop: 80 mV
  • Cold Resistance: 0.17 mΩ