Balmar Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle K6 Pulley [XT-DF-250-K6]
Balmar
Width:
10.00 (in)
Height:
9.00 (in)
Depth:
10.00 (in)
Current Stock:
Adding to cart… The item has been added
Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle K6 Pulley
Alternator, XT Series, 250A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 3.15in, K6 Serpentine Pulley, Case Ground
Hitachi-Style Mounting; Typical for Yanmar, Westerbeke, Lehman & Perkins-Sabre Engines
Specifications:
  • Amperage: 250A